Veneiden nostot lähestyvät, aikataulut ja ohjeet

Varaa telakkapaikkasi ensi talveksi 1.9 mennessä. Telakkaryhmä tarvitsee tietoja, jotta veneiden paikat voidaan suunnitella ennen pukkitalkoita. Seuralla on kaksi yhteisnostoa. Ilmoita telakkavastaavalle kumpaan nostoon olet tulossa. Voit käyttää myös sähköpostia. Yhteystiedot tällä sivustolla kohdassa Seurasta > Johtokunta.

Jokaisen telakkapaikan varanneen on osallistuttava pukkitalkoisiin. Jos et pääse paikalle, ota yhteyttä telakkavastaavaan.

Venettä ei saa nostaa ominpäin, aina on oltava joku telakkaryhmästä paikalla. Jos siis nostat veneen muutoin, kuin seuran yhteisnostoissa, ota yhteyttä telakkavastaavaan. Telakka-alue on pieni ja paikat on tarkkaan suunniteltu. Omin luvin nostettu vene voidaan siirtää omistajan kustannuksella toiseen paikkaan ja siitä voi myös tulla korotettu telakkamaksu.

1.9   Varaa telakkapaikkasi ensi talveksi!
Ti 16.9  Klo 17:00   Pukkitalkoot telakka-alueella Rajasaaressa.
To. 18.9 Klo 16:00  Mastojenlasku I, Merihaassa, huoltolaituri.
Su 21.9 Klo 08:00  Veneiden nosto I, Rajasaari
Ke 1.10 Klo 16:00    Mastojen lasku II Merihaassa, huoltolaituri
Su 5.10 Klo 08:00   Veneiden nosto II, Rajasaari

Telakkavastaava Kari Leino

 

Kategoria(t): Ei kategoriaa. Lisää kestolinkki kirjanmerkkeihisi.