Syyskokouksen antia

Seuran syyskokous pidettiin 28.11.2014. Kokouksessa ensi vuoden johtokunnan puheenjohtajaksi valittiin Eveliina Pöyhönen, varapuheenjohtajaksi Keijo Virtanen, sihteeriksi Terttu Terho ja taloudenhoitajaksi David Price. Johtokunnan muiksi jäseniksi valittiin Katja Ceder, Jukka T. Lehtinen, Kari Leino ja Heikki Kettunen.

Syyskokous päätti korottaa jäsenmaksua ensi vuodelle kymmenellä eurolla eli nykyisestä 50 eurosta 60 euroon. Liittymismaksu pysyy ennallaan. Kokouksessa hyväksyttyyn ensi vuoden talousarvioon sisältyy myös laiturimaksujen ja telakkamaksujen korotukset. Korotuksilla tavoitellaan seuran talouden tasapainottamista ja varaudutaan tuleviin investointeihin.

Kokouksessa päätettiin lisäksi liittyä mukaan TUL-seurojen saariyhteistyörinkiin.

Kokouksen jälkeen ilta jatkui ravintola Toverissa pikkujoulujen merkeissä. Sekä syyskokouksessa että pikkujouluissa oli ilahduttavan aktiivinen osanotto, tästä on hyvä jatkaa ensi vuoteen!

Kategoria(t): Ei kategoriaa. Lisää kestolinkki kirjanmerkkeihisi.