Kevättä kohti

Oikein hyvää veneilykauden 2014 odottelua ja kesän suunnittelua!

Johtokunta on omalta osaltaan jo aloittanut veneilykauteen valmistautumisen. Viime vuoden viimeissä palaverissa jaettiin vastuualueet. Kommodoriksi syyskokous valitsi Kaj Leinon, varakommodoriksi Keijo Virtasen, hän toimii myös satamakapteenina. Talouden hoitajana ja IT-vastaavana on Jukka T Lehtinen. Sihteeriksi saatiin Eve Pöyhönen ja David Price hoitaa jäsenrekisteriä ja on edelleen katsastusvastaava. Kari Leino on telakkavastaava. Matti Niemelä on vartiointivastaava. Terttu Terho toimii tiedottajana ja Onas- yhteyshenkilönä.

Yhteystiedot löydät yläpalkista, kohdasta > seurasta> johtokunta.

Teemme parhaamme täyttäessämme Hannun, pitkäaikaisen johtokunnan jäsenen, jättämät suuret saappaat. Niitä joutuu nyt sovittelemaan useampi ihminen, jotta asiat hoituisivat.

Seuraava johtokunnan palaveri on 20.1. kello 17:30 seuran toimistossa, Kummelissa.

 

 

Kategoria(t): järjestötyö, kokoukset. Lisää kestolinkki kirjanmerkkeihisi.