Seuran ensimmäinen yleiskokous myös etänä

Korona kevään yleiskokous pidettin laiturilla, raikkaassa merituulessa. Silloin yleiskokouksen pitämistä etänä pidettiin isona järjestelynä. Syyskokouksen järjestäminen sujui jo. Nopeasti ovat uudet tavat otettu käyttöön. Tällä kokemuksella etäosallistumis mahdollisuutta voi suositella jatkossakin, oli epidemiaa tai ei.

Jäsenkokouksista

Syyskokouksessa keskustellaan seuran tulevasta kaudesta, sen budjetista ja toiminnasta ja valitaan tulevan vuoden johtokunta. Kevään kokouksessa taas arvioidaan edellisen vuoden toimintaa ja tilinpitoa. Kahteen kokoukseen päädyttiin aikoinaan siksi, että uusi johtokunta voi aloittaa toimintansa täysillä, heti vuoden alusta.

Vuoden 2021 johtokunta

Puheenjohtajana jatkaa Keijo Virtanen; varapuheenjohtajana David Price, joka on myös koulutus-, katsastus-, ja IT vastaava; sihteeriksi ja tiedotusvastaavaksi Terttu Terho ja taloudenhoitajaksi Jukka Landén; muiksi jäseniksi Kari Leino, Katja Ceder, Tuomas Ånäs, Anna Harpila, ja uusina jäseninä Esa Rissanen ja Sami Suihkonen.”

Kategoria(t): Ei kategoriaa. Lisää kestolinkki kirjanmerkkeihisi.