Merihaan Veneseuralla vapaita venepaikkoja kaudelle 2024 – toimi nyt

Merihaan Veneseura vuosittain järjestämä Sipoon selkäsauna -kilpailu. Kuva: David Price

Merihaan Veneseura on Helsingin keskustan liepeillä sijaitseva hyväntuulinen, rento ja kohtuuhintainen kaikille avoin veneseura. Liittymällä jäseneksi voit vuokrata oman venepaikan. Venepaikan lisäksi saat jäsenmaksulla paljon muutakin, jatka siis lukemista!

HUOM ajankohtaista kaudelle 2024! Kruunusiltojen rakennustyömaan aikana seuran pääväistösatama sijaitsee Tervasaaressa. Seuralla on kaudesta 2024 alkaen Tervasaaren väistösataman lisäksi vuokralla pieniä aisapaikkoja (leveys 2,5 m) Merihaassa Lintulahden puolella. Merihaan sataman venepaikkojen tarkka lukumäärä selviää myöhemmin keväällä.

Lisää ajankohtaista tietoa saat tykkäämällä
MERIHAAN VENESEURAN FACEBOOK-SIVUSTA!

Merihaan Veneseuran Onas-saaren kesäparatiisi on kaikkien jäsenten käytössä.

Jäsenyys sisältää paljon muutakin kuin vain venepaikan

Merihaan Veneseuran jäsenyys sisältää paljon muutakin kuin vain venepaikan: mukavan veneily-yhteisön joka tukee toinen toisiaan ja pitää hauskaa vapaa-ajalla, säännölliset veneenkatsastukset, lukuisia jäsentapahtumia ympäri vuoden, kilpailuja (mm. Sipoon selkäsauna -purjehduskilpailu) sekä erinomaisen mahdollisuuden rentoutua seuran omassa Porvoon saaristossa sijaitsevassa saariparatiisissa Onaksessa.

Haluatko kohtuuhintaisen venepaikan Helsingin ytimestä – toimi nyt

Jos haluat venepaikan ensi kesäksi Helsingin ytimestä kaupungin mukavimmasta seurasta, toimi nopeasti ja kysy lisätietoja jäseneksi liittymisestä sähköpostilla jäsenvastaavalta: jasenvastaavaXmerihaanveneseura.fi (muuta sähköpostiosoitteen X-merkki @-merkiksi).

Lue lisää liittymisestä täältä.

Kategoria(t): Kotisatama, Tiedotus Avainsana(t): , , , , , , , , , , , . Lisää kestolinkki kirjanmerkkeihisi.